شما اینجا هستید: خانه » مدل لباس » جوراب های هوشمند برای دیابتی ها

جوراب های هوشمند برای دیابتی ها

جوراب های هوشمند برای دیابتی ها

جوراب های هوشمندی که به کمک دیابتی ها می آیند.

 

جدیدا توسط دانشمندان یک موسسه علم و تکنولوژی در آلمان جورابی ساخته شده که در آن سنسورهایی به کار گرفته شده تا پای بیماران دیابتی را از معرض زخم شدگی حفظ کند. زخم پای دیابتی ها به علت فشار بیشتر بر برخی نواحی پا صورت می گیرد که این حسگر ها مرز فشار را مشخص کرده و به بیمار هشدار می دهند.

این جوراب هوشمند که در مرحله آزمایش قرار دارد جورابی دو لایه از کتان  جاذب رطوبت و فیلم سیلیکونی ساخته شده است. دو طرف فیلم حدود ۴۰ الکترود نصب است و ماژول الکتریکی که در انتهای جوراب وصل است با هم به کمک پای دیابتی ها می آیند.

زمانی که فشار به ناحیه‌ای از پا اعمال می‌شود، فیلم سیلیکونی موجود در آن‌ ناحیه جوراب، فشرده و نازکتر می‌شود و بنابراین، ناحیه سطحی آن افزایش می‌یابد؛ این موضوع به نوبه خود موجب افزایش ظرفیت الکتریکی و خازنی فیلم در آن ناحیه می‌شود. ماژول با نخ های رسانا که در ارتباطند، این تغییر را متوجه شده و یک هشدار به یک نمایشگرِ تلفن همراه ارسال می کند.پاشنه، کف، قوزک و بخش فوقانی پا  محل هایی هستند که این سنسورها به کار گرفته شده اند. نسخه اصلی این جوراب قابل شستشو خواهد بود و برای کسانی که می خواهند دویدن بدون آسیب پا هم تجربه کنند مفید خواهد بود.

 

The post جوراب های هوشمند برای دیابتی ها appeared first on جامه نامه.

جوراب های هوشمند برای دیابتی ها


مدل لباس