شما اینجا هستید: خانه » مدل لباس » لباسی که پیرتان می‌کند.

لباسی که پیرتان می‌کند.

لباسی که پیرتان می‌کند.

لباسی که فرد با پوشیدن آن احساس یک فرد ۸۵ ساله را پیدا می‌کند.

محققان لباسی ابداع کرده‌اند که فرد با پوشیدن آن احساس یک فرد ۸۵ ساله را پیدا می‌کند.

 پژوهشگران مرکز علوم «لیبرتی» واقع در «نیوجرسی» به تازگی لباسی را ابداع کرده‌اند که با فشردن یک دکمه، جوانی را به فرد ۸۵ ساله‌ای تبدیل می‌کند.

در واقع این لباس، با ایجاد حالات مختلف در فرد باعث می‌شود که او خود را در سنین سالمندی تصور کند و تمام بیماری‌ها و مشکلاتی را که یک سالمند با آن دست و پنجه نرم ‌می‌کند، در سنین جوانی تجربه کند.

در این آزمایش، مردی ۳۴ ساله داوطلب پوشیدن این لباس شد و پس از آن بیماری‌هایی را مانند آب‌مروارید، آب سیاه، آرتروز و زنگ زدن گوش که به سراغ یک فرد ۸۵ ساله می‌آید، با این لباس روی فرد آزمایش کردند. این لباس توسط محققان کمپانی مالی Genworth ، یک شرکت بیمه‌ای، با همکاری شرکت Applied Minds و یک کمپانی طراحی و مهندسی ساخته شده است.

این لباس که نوعی اسکلت خارجی به شمار می‌رود، به صورت کامپیوتری کنترل می‌شود و طوری برنامه‌ریزی شده که مفاصل، قدرت بینایی و شنوایی فرد را از راه دور ضعیف می‌کند و باعث می‌شود فرد احساس یک فرد سالمند را داشته باشد.

فرد همزمان، هدفونی را روی گوش قرار می‌دهد که شنوایی او را مختل می‌کند و صداهایی شبیه زنگ داخل گوش پخش می‌کند. از سوی دیگر، عینکی که فرد روی چشم‌هایش قرار می‌دهد، تنها دید محیطی را برای او امکان‌پذیر می‌کند و قسمت مفاضل این لباس نیز طوری تنظیم شده که سفتی و سخت شدن مفاصل بدن را در بیماری التهاب روماتیسمی مفاصل شبیه‌سازی می‌کند.

این لباس ۱۸ کیلویی احساس اضافه وزن در دوران سالمندی را به فرد می‌دهد. محققان با پوشاندن این لباس به فرد داوطلب و راه رفتن او روی تردمیل، نحوه راه رفتن یک سالمند را روی شن‌های ساحل تداعی کردند. در این حالت، ضربان قلب از ۸۱ به ۱۰۰ بار در در دقیقه رسید.

محققان هدف از ساخت این لباس را ابراز همدردی با سالمندان و آگاهی از چالش‌هایی است که در زندگی با آن مواجه می‌شوند.

The post لباسی که پیرتان می‌کند. appeared first on جامه نامه.

لباسی که پیرتان می‌کند.


مدل لباس